Streda 27.1.2021   oslavuje Bohuš zajtra pozýva na pivo Alfonz

6968 podnikov 

Degustácia Rozwojowe Pale Ale z burzstynem

http://www.kamnapivo.sk/webtron/degustacia-rozwojowe-pale-ale-z-burzstynem.html

11. január 2020, 07:00
bobo
Degustácia Rozwojowe Pale Ale z burzstynem

Tak, takúto prísadu v pive som ešte nemal, podľa zoznamu surovín okrem tých "samozrejmých" aj jantár (poľsky bursztyn). Jantár?, v pive?, nuž zvedavosť na premohla, tak som vzal aj tento "experiment" Rozwojowe Pale Ale z burzstynem. a začal pátrať ako to vlastne je. Nuž, doposiaľ som jantár, fosíliu živice ihličňanov, bral ako materiál používajúci v šperkárstve :), ale pripravuje sa z neho aj liečivá tinktúra (na báze alkoholu). Tak, úvod by sme mali :), teraz moje pocity.  

 

 

PIVOVAR: Browar Spółdzielczy, Helska 4, 84-100 Puck, Poľsko  
NÁZOV: Rozwojowe Pale Ale z bursztynem  
TYP PIVA: Pale Ale s jantárom 
ALKOHOL: 5%
STUPŇOVITOSŤ: 12°
BALENIE: 0.5l sklo fľaša hnedej farby
ZLOŽENIE: voda, slady pilsner, palisander, pšenica, chmele Iunga a Sybila, jantár, kvasnice US-05
DÁTUM DEGUSTÁCIE: 28. 12. 2019

TRVANLIVOSŤ DO: 31. 12. 2019
POČET DEGUSTÁTOROV, KTORÍ HODNOTILI: 2
TEPLOTA PIVA: 10°C

NÁKUP: Krosno, PL
CENA: ? ZL

 

 

 

1. Aróma (1 - 10b.) : 7

Neobyčajná vôňa, teda s týmto som sa ešte nestretol, ale veľmi pripomína vôňu po živici, exotickom korení, mierne sladkastá, ale inak celkom svieža príjemná aróma (takže už viem? ako vonia jantár? :) ).

2. Farba (1 - 3b.) : 3

Svetlejšia jantárová farba, veľmi jemne zahmlená tekutina.
3. Pena (1 - 3b.) : 2

Stredne vysoká, až nižšia pena bielej farby tvorená jemnými bublinkami, stredná trvanlivosť, zanecháva veľmi jemné stopy. 
4. Chuť (1 - 20b.) : 17

Chuť je taktiež špecifická, viacmenej kopíruje vôňu, jemne nasládlé pozadie, niečo živice, drevo, ale aj niečo ako majoránka, v pozadí cítiť miernu chlebnatosť 

5. Horkosť (1 - 3b.) : 3

Stredná, až nižšia intenzita horkosti po citrusoch a živici, vyvážená. 
6. Pocit v ústach (1 - 3b.) : 2

Stredne plné telo, stredne sýtené, na konci suchšie s dlhším pocitom po živici, ale celkom príjemné, hladké. 

7. Celkový dojem (1 - 8b.) : 6

Nuž, nie je to pivo/ejl, ktoré by som vyhľadával, ale je to nový senzorický poznatok. Je to veľmi špecifické, ale ako celok je príjemné, čisto spracované. Podľa mňa osloví asi len úzku skupinu konzumentov, ale to neznačí, že je technologickz, postupom výroby, alebo skladbou receptúry chybné, skôr naopak, je veľmi mimo mainstream.  Ak ste bez predsudkov, možno vám aj zachutí, inak je to fakt ľahké pitie, čím viac sa otepľovalo a "vyvetralo" sa mi zdalo lepšie a lepšie, resp. pitelnejšie. Hmmm, na prvý krát ho beriem pozitívne. Je to fakt zaujímavý experiment (pozn.: "zaujímavý" teraz bez prirovnenia, že je to na prd :) ).

HODNOTENIE: 40 - 80 - 8.0/10

Ak tu tvoj obľúbený podnik nie je, pridaj ho a budeš jeho zakladateľom. Páči sa ti KamNaPIVO? Povedz o ňom kamarátom.Čo zlepšiť? Sme zvedaví na tvoj názor.
Uvádzané informácie pochádzajú v prevažnej miere od verejnosti, preto nemôžeme garantovať ich pravdivosť a presnosť. Každý môže údaje aktualizovať.
Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom © Použitie pre iné ako osobné účely je bez povolenia prevádzkovateľa zakázané.
Reklama na portále