Štvrtok 1.10.2020   oslavuje Arnold zajtra pozýva na pivo Levoslav

6968 podnikov 

Degustácia Stone Scorpion Bowl IPA

http://www.kamnapivo.sk/webtron/degustacia-stone-scorpion-bowl-ipa.html

28. august 2020, 06:55
bobo
Degustácia Stone Scorpion Bowl IPA

Prinútil som sa pozrieť do chladiaku, ale nič ma veľmi dnes neoslovilo, sú tam fajn vecičky, ale nejako som chcel skúsiť niečo ipoidné, tak som z pivnice vytiahol pivá od Stone Brewing. Sklenená Róza si už aj so mnou občas dá rande, tak som vylovil tri rovnaké plechovky. 

 

 

 

Pri kontrole dátumu spotreby, ten bol rovnaký  som naďabil na tri rôzne šarže, 352, 356 a 357. Všetky som kupoval v jednom obchode, ale v rôznom čase. Aj mi napadla myšlienka, či budú rovnako chutiť, tak som ich sfúkol postupne všetky. Nenapínam, boli. Prečo o tom píšem?, nuž často sa stáva pri pivách našich malých pivovarov, že ich várky tých istých pív sú odlišné. To vcelku akceptujem, skôr mi prekáža, že senzorické vnemy sú často výrazne odlišné (iste beriem v úvahu čas výroby, skladovania, resp. konzumácie). Aj neporovnateľné podmienky výroby, ceny vstupov,... ale nerozumiem prečo sú ceny "našich" pív porovnateľného štýlu ( plato, % alk.) na úrovni dovozových, ba často aj vyššie.     

 

 

PIVOVAR: Stone Brewing, Escondido, CA & Richmond, USA 
NÁZOV:  Stone Scorpion Bowl
TYP PIVA:  American IPA
ALKOHOL: 7.5%
STUPŇOVITOSŤ: ?°
BALENIE: 355ml al plechovka (352, 356 a 357)
ZLOŽENIE:  voda, jačmený a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky

DÁTUM DEGUSTÁCIE: 25. 08. 2020

DÁTUM SPOTREBY: 27. 01. 2021   
POČET DEGUSTÁTOROV, KTORÍ HODNOTILI: 2
TEPLOTA PIVA: 8°C

NÁKUP: KubboSelect, KE
  

 

 

1. Aróma (1 - 10b.) : 9

Výraznejšia, komplexná aróma po citrusovom a exotickom ovocí (pomaranč, mandarínka, mango, marakuja), vône sú previazané.

2. Farba (1 - 3b.) : 3

Zlatistá farba, číra tekutina.
3. Pena (1 - 3b.) : 3

Vyššia, špinavobielej farby, tvorená jemnými bublinkami, pevnejšej štruktúry s dobrou retenciou, zanecháva stopy, čipku. 
4. Chuť (1 - 20b.) : 18

Výraznejšia ovocná chuť po tropickom a exotickom ovocí (ale aj jasná chuť po pomarančoch, mandarínkach), ananáse, mierne vykukuje živičná chuť, decentná stopa po bylinkách, sladová linka, všetko príjemne zladené.

5. Horkosť (1 - 3b.) : 3

Stredná, až vyššia intenzita chmeľovej horkosti, nie agresívna, skôr dopĺňa sladové telo.
6. Pocit v ústach (1 - 3b.) : 3

Stredne plné telo, stredne až mierne vyššie sýtenie, ktoré pomáha vyrovnať ťažšie telo, záver mierne alkoholový.

7. Celkový dojem (1 - 8b.) : 7.5

Veľmi dobre piteľná, priamočiara americká IPA s výraznou chuťou a arómou po vyššie spomenutom ovocí pochádzajúce z prítomných chmeľov, celkovo vyvážené, bez nepríjemných vnemov (hlavne horkosť je príjemná, vybalansovaná). Myslím, že osloví veľa vyznavačov plných, vyvážených a zároveň príjemne nachmelených íp.

HODNOTENIE: 46.5 -  93 - 9.3/10

Ak tu tvoj obľúbený podnik nie je, pridaj ho a budeš jeho zakladateľom. Páči sa ti KamNaPIVO? Povedz o ňom kamarátom.Čo zlepšiť? Sme zvedaví na tvoj názor.
Uvádzané informácie pochádzajú v prevažnej miere od verejnosti, preto nemôžeme garantovať ich pravdivosť a presnosť. Každý môže údaje aktualizovať.
Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom © Použitie pre iné ako osobné účely je bez povolenia prevádzkovateľa zakázané.
Reklama na portále