Streda 27.5.2020   oslavuje Iveta zajtra pozýva na pivo Viliam

6965 podnikov 

Môj adventný pivný denník 2018 - 04

http://www.kamnapivo.sk/webtron/moj-adventny-pivny-dennik-2018-04.html

22. december 2018, 23:55
bobo
Môj adventný pivný denník 2018 - 04

Dnes som si to namieril do maďarského Encsu, tentoraz nie priamo do špičkovej reštaurácie (chodím tam už asi šesť rokov, a držia si neskutočne kvalitu,..., ale o tom niekedy inokedy, aj keď nakoniec som aj tam zašiel) Anyukám Mondta Étterem, ale dal som sa zlákať fotografiami pečených klobás, huriek, rebier,..., ktoré ponúkal nový, taký fast foodový podniček Csülök Bár Encs, nadšenie opadlo, keď v troch pultoch okrem 2 (slovom dvoch) stiahnutých klobások a asi desať (číslom 10) vysušených huriek a zopár kúskov opečených rebier nebolo nič :( , tak toto sa mi v Maďarsku ešte nestalo, totálne zle (otvorené mávajú od 07:00 - 22:00, boli sme tam okolo 16:30), hmm, možno som zvolil zlý čas, deň, obdobie, rok,...

 

Tak keď nie klobásky a hurečky, tak aspoň nejaké to pivko, veľkokapacitným maďarským pivovarom, resp. ich produkcii som sa vyhol, aj keď určité zaváhanie bolo, niečo z remeselných pív som dal...

 

... Hoptop Brewery...

 

... Monyo BreweryHedon...

 

... a nezaváhal som s pivami od Zoliho Rotha - Rothbeer.

 

 

Tak na koniec som zašiel do vyššie spomínaného podniku, bežne, teda aj dnes v podvečer býva podnik "vyrezervovaný", takže na blint je to niekedy risk, našťaste som nejako ukecal obsluhu a našla nám dve miesta, na jedálnom lístku (písanom po slovensky!) som len jojkal, že by som ostal aj pár hodín a všetko ochutnal, tak nakoniec som dal Halászlé, no taký variant v Maďarsku som ešte nejedol, bola to fajnovka. Bodaj by nie, veď táto reštaurácia je jednou z najlepšie hodnotených reštaurácií mimo Budapešti už niekoľko rokov (je to rodinný podnik dvoch bratov), aj taký Forbes ich zaradil to top maďarských reštaurácii). Aj keď to nie je podnik o pive, gurmán odchádza vždy spokojný, ja už asi šesť rokov!  

 

Dnešné Halászlé s doma pečeným kváskovým chlebíkom

 

Anyukám Mondta Étterem

3860 Encs, Petőfi út 57

Hungary

 

www.anyukammondta.hu 

fb

 

 

Ak tu tvoj obľúbený podnik nie je, pridaj ho a budeš jeho zakladateľom. Páči sa ti KamNaPIVO? Povedz o ňom kamarátom.Čo zlepšiť? Sme zvedaví na tvoj názor.
Uvádzané informácie pochádzajú v prevažnej miere od verejnosti, preto nemôžeme garantovať ich pravdivosť a presnosť. Každý môže údaje aktualizovať.
Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom © Použitie pre iné ako osobné účely je bez povolenia prevádzkovateľa zakázané.
Reklama na portále