Utorok 25.2.2020   oslavuje Frederik, Frederika zajtra pozýva na pivo Viktor

6972 podnikov 

Môj adventný pivný denník 2018 - 18

http://www.kamnapivo.sk/webtron/moj-adventny-pivny-dennik-2018-18.html

8. december 2018, 23:55
bobo
Môj adventný pivný denník 2018 - 18

Sobotňajšie popoludnie bolo ako stvorené na trochu vzdelávania, toho nikdy nie je dosť. Tak som si mierne prelistoval niekoľko statí v zopár odborných publikáciách venovaných základom, teóriou a praxou výroby sladu, piva a analytikou. Hľadal som informáciu (na googli je to taktiež, ale chcel som mať pokoj od blikajúceho monitora :) ) o jave, ktorý občas vznikne, hlavne pri domovaričských pivách (tento týždeň sme degustovali pivá na BFHCC 2018 a dve pivá sa tak správali), teda jav popisovaný ako "gushing".

 

Vcelku ťažšie čítanie, ale ak chcete vedieť viac a nevypisovať na sociálnych sieťach viacmenej zbytočné (nechcel som ich priamo označiť za hlúpe) otázky a pred tým aspoň nemať základné vedomosti v tomto obore (aj keď len ako amatér) je hazard :). Takže "prepenené pivo", či "gushing", popis príčin som našiel v publikácii Sladařství - teorie a praxe výroby sladu od prof. Ing. Basařovej DrSc. a kolektív v kapitole 16 na stránkach 433 - 449. Plánujem k tomuto problému napísať niekoľko riadkov,... 

 

 

... možno aj preto, aby som zo súťažných (aj iných) degustačiek nechodil morký od pivného "gašingu":).

 

 

Ak tu tvoj obľúbený podnik nie je, pridaj ho a budeš jeho zakladateľom. Páči sa ti KamNaPIVO? Povedz o ňom kamarátom.Čo zlepšiť? Sme zvedaví na tvoj názor.
Uvádzané informácie pochádzajú v prevažnej miere od verejnosti, preto nemôžeme garantovať ich pravdivosť a presnosť. Každý môže údaje aktualizovať.
Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom © Použitie pre iné ako osobné účely je bez povolenia prevádzkovateľa zakázané.
Reklama na portále