Sobota 20.4.2024   oslavuje Marcel zajtra pozýva na pivo Ervín

6984 podnikov 

Beer trip U Grolla, Birell, utopenec a hermelín

http://www.kamnapivo.sk/webtron/beer-trip-u-grolla-birell-utopenec-a-hermelin.html

19. január 2023, 19:10
bobo
Beer trip U Grolla, Birell, utopenec a hermelín

To som ani nemyslel, že som ostatne hodnotil michalovský podnik U U Grolla - Pilsner Urquell Restaurant & Pub pred viac ako štyrmi rokmi, fakt tá pandémia vymazala dva roky života, ale tuším, že na menučko bez piva som sa tam raz zastavil :). Náhoda chcela, že som sa v Michalovciach náhodne zastavil, tak som si urobil čas na jedno nealko pivo, utopenca a nakladaný hermelín. 

 

 

 

Birell svetlý (nealkoholické pivo, max. 0.5% alk., 0.3l - 1.50€)...

 

 

... mierna sladová aróma s trochou karamelu a korenisto-kvetinkovej vône, vybalansovaná, príjemná. Farba tekutiny zlatistá, číra. Pena snehobiela, stredne vysoká tvorená drobnejšími bublinkami, stredne hustej štruktúry, primerane trvácna, zanechala krúžky. Vybalansovaná decentná sladovo-chlebnatá chuť s nepatrnou chuťou po sladine s jemnou korenisto-kvetinkovou horkosťou. Ľahšie telo, mierne lepkavé, sýtenie stredné, bez rušivých vnemov, dobre piteľné... keď už nemôžete si dopriať iné, ako len nealko pivo. Dobre načapované, dobre piteľné, čo viac, body nie sú podstatné.

 

Utopenec (100g, 2.50€), chlieb účtovaný zvlášť (3ks 60 centov)...  

  

 

... dobrý, jemnejšej mäsovej chute a štruktúry so slaninovými okami, jemnejšie kyslastý z láku, prekrojený a naplnený s natenko nakrájanou mrkvou, ktorá dodala miernu sladkosť a nakladanú uhorku, doplnené naloženou cibuľou v hojnom objeme, dobre vyvážené chute, ktoré podporujú dať si ešte jedno pivo. Tých 4.8/5 si zaslúži. 

 

Nakladaný hermelín (120g, 4.50€)...

 

 

... čo sa týka konzistencie, tak je akurát v najlepšom, dobre dozretý, vláčny, roztierateľný hermelín dochutený výraznejšie pikantnou (pre mňa cez moju laťku, ale to nie je podstatné, nakoľko nemôžem konzumovať tak ostré jedlá) papričkovou/chilli pastou. Servírovaný s pikantnými baraními rohmi a červenou cibuľou. "Papričkári a čillisti" si iste prisypú, alebo prikvapkajú niečo vražebné, ale pre bežného konzumenta je táto "verzia" nad ich sily, teda dal som z neho takú polovicu a s ľútosťou spomenul obsluhe, že je fajn, ale nie celkom pre mňa, označenie, že je pikantný tam bolo, takže kto môže pikantné, tak ho odporúčam, celkovo bez môjho postoja k pikantným jedlám si zaslúži 4.5/5 

 

Moje dnešné hodnotenie podniku (1 - 5) : 4.54

Prostredie, poloha : 4.5

Sortiment a kvalita piva : 5 

Sortiment a kvalita jedla: 4.75  (to, čo som konzumoval)

Obsluha : 5

Čistota : 4.5

WC : 3.5 (nič sa nezmenilo)

Ak tu tvoj obľúbený podnik nie je, pridaj ho a budeš jeho zakladateľom. Páči sa ti KamNaPIVO? Povedz o ňom kamarátom.Čo zlepšiť? Sme zvedaví na tvoj názor.
Uvádzané informácie pochádzajú v prevažnej miere od verejnosti, preto nemôžeme garantovať ich pravdivosť a presnosť. Každý môže údaje aktualizovať.
Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom © Použitie pre iné ako osobné účely je bez povolenia prevádzkovateľa zakázané.
Reklama na portále