Sobota 13.8.2022   oslavuje Ľubomír zajtra pozýva na pivo Mojmír

6978 podnikov 

Krátky jesenný výlet za pivom

http://www.kamnapivo.sk/webtron/kratky-jesenny-vylet-za-pivom.html

10. november 2014, 05:55
bobo wbm
Krátky jesenný výlet za pivom

Ak si spojíte svoje pracovné povinnosti s prieskumom pivnej scény, pív, či pivovarov, uznáte, že z pracovnej cesty sa stane razom pivný výlet :). Jasné, že za volantom nejazdím po požití alko nápojov, tak ich aspoň nakladám do kufra auta. Ostatná cesta viedla na sever Slovenska, tak podľa možností som si to nasmeroval aj do Martina. Čírou náhodou, musel som pribrzdiť :), pred križovatkou, zbadal

 

 

som pútač na Martinského Richtára, tak ten som ešte vo svojom "portfóliu" nemal. Tak hup do predajne a štyri kúsky + štyri akčné boli v kufri auta. A tie ceny :), + 4 kúsky Granátu po cente, tak nekúpte to! :)

 

 

Martinský Richtár je pivná značka martinskej spoločnosti, ktorá si ho necháva plniť (neverím, že si ho dáva variť, ale o tom inokedy) v pivovare Černá Hora, aj keď na etikete je uvedené : Vyrobené v EU. Takéto "tajnosti" sa mi nie celkom páčia, iste legislatíva to umožňuje, ale prečo (?), a načo (?) skrývať pred konzumentom, zákazníkom, kde bolo dané pivo uvarené, skôr by som sa tým hrdil, využil marketingovo, alebo je v tom iný záujem? Tu vidím prax, paralelu, že sa tak deje aj s inými potravinárskymi produktmi. Poznámka, vôbec nebolo ťažké nájsť kde sa varí, vyrába :).

 

 

Mierna obchádzka stačila na to aby som po nejakom čase zavítal do Oravského Podzámku, na to že bol pracovný deň, kolo obeda, zdochol tu pes, iste je mimo sezónu, ale v centre to zívalo totálnou prázdnotou, aspoň že v Kasteláne mali svoje pivá, tak tri vzorky som premiestnil k Richtárom, dúfam že ThurzoKorvínom (Špeciál Red Ale musí byť ticho, mladňak) sa nepobijú :).

 

 

V Nižných Malatinách funguje už dlhšiu dobu Hotel Sojka, ktorý vedie slovensko-belgický pár. Preto neprekvapuje, že okrem Urpinera je v ponuke niekoľko belgických špeciáov, na výčape Hoegaarden, ale vo fľašiach aj zopár zaujimavostí, "domáci" flanders red/brown ale Sojka ešte nemali, ale podľa informácií od milej obsluhy som sa dozvedel, že v najbližšom čase bude dovezený. Inak do kufra zase pribudlo niekoľko špeciálov.

 

Cestou domou nemôžem obísť minipivovar Buntavar, akurát Jožko Buňa varil ipu, tak sme dali reč, o čom inom, ako o pive :), dokonca aj keď je pernamentne vypredaný, jednu fľaštičku risu WBM mi podaroval :).

 

 

Ešte stíham popradský Egídius, tri predchádzajúce návštevy mi nedávali príčinu poctiť ho návštevou, ale čo ak motyka vystrelí, tak som vzal, čo mali nafľaškované, aj keď pred takými dvoma týždňami som na inom mieste koštol ich tri pivá, 11°, 12° a 13° (z fľaše). Uvažoval som, že si dám na koštovku načapovať z každého, len zodpovednosť vodiča motorového vozidla nad mnou dvihla varovný prst, ani veľmi som sa nemusel priečiť, veď doma v pokoji, možno vo väčšej partii (aspoň dvaja :) ) kúpené pivká koštneme.

 

 

 

Tak a jeden pekný slnečný, jesenný, pivný,... deň je za mnou... 

 

 

Ak tu tvoj obľúbený podnik nie je, pridaj ho a budeš jeho zakladateľom. Páči sa ti KamNaPIVO? Povedz o ňom kamarátom.Čo zlepšiť? Sme zvedaví na tvoj názor.
Uvádzané informácie pochádzajú v prevažnej miere od verejnosti, preto nemôžeme garantovať ich pravdivosť a presnosť. Každý môže údaje aktualizovať.
Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom © Použitie pre iné ako osobné účely je bez povolenia prevádzkovateľa zakázané.
Reklama na portále