Piatok 23.2.2024   oslavuje Roman, Romana zajtra pozýva na pivo Matej

6984 podnikov 

"Najpivnejší" štát USA

http://www.kamnapivo.sk/webtron/najpivnejsi-stat-usa.html

23. september 2013, 06:00
bobo
"Najpivnejší" štát USA

Odborníci z amerického inštitútu piva - Beer Institute zisťovali v ktorom štáte USA sa skonzumuje najviac piva na obyvateľa. Výsledky ukázali, že je to v štáte Severná Dakota173,35 l

Odborníci to prisudzujú rastu ťažby ropy a zemného plynu štáte, odvetviam priemyslu, ktoré potrebujú prácu mladých mužov, ktorí sú hlavnými konzumentmi piva. 

 

Na ďalších miestach sa do prvej päťky zaradili obyvatelia štátov New Hampshire (166,2 litrov za rok), Montana (166,2 l), Južná Dakota (147 l) a Wisconsin (137 l).

Najmenšiu spotrebu piva zistili v štáte Utah, ktorý je domovom veľkého počtu mormónov, ktorí majú zakázané piť alkoholické nápoje, ale aj legislatíva tohto štátu prísne reguluje jeho spotrebu.

Ak tu tvoj obľúbený podnik nie je, pridaj ho a budeš jeho zakladateľom. Páči sa ti KamNaPIVO? Povedz o ňom kamarátom.Čo zlepšiť? Sme zvedaví na tvoj názor.
Uvádzané informácie pochádzajú v prevažnej miere od verejnosti, preto nemôžeme garantovať ich pravdivosť a presnosť. Každý môže údaje aktualizovať.
Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom © Použitie pre iné ako osobné účely je bez povolenia prevádzkovateľa zakázané.
Reklama na portále