Streda 24.4.2024   oslavuje Juraj zajtra pozýva na pivo Marek

6984 podnikov 

Výroba piva v Česku v 1. polroku klesla o 1,5 %

http://www.kamnapivo.sk/webtron/page695sk.html

23. august 2004, 11:50
Štefan Nemlaha
Výroba piva v Česku v 1. polroku klesla o 1,5 %České pivovary vyrobili v prvom polroku 8,84 milióna hektolitrov piva, čo je medziročný pokles zhruba o 1,5 %. Na vine je predovšetkým chladný začiatok leta. Za 5 mesiacov roka bola ešte výroba o 1 % nad minuloročnou úrovňou. V samotnom máji ale už medziročne klesla o 7 % a v júni o 4 %, čo viedlo k celkovému polročnému zníženiu. Vlani, na rozdiel od tohto roka, totiž v týchto mesiacoch už bolo pekné počasie. Predseda Českého zväzu pivovarov a sladovní Jan Veselý verí, že sa strata doženie a celoročná produkcia zostane na úrovni vlaňajška, teda okolo 18,55 milióna hektolitrov. Prispieť by k tomu mali horúčavy, ale tiež export. Za polrok vypili menej piva hlavne českí pivári. Výroba pre český trh za 6 mesiacov klesla takmer o 4 %. Export oproti tomu stúpol o 15,5 % na 1,2 milióna hektolitrov.
Ak tu tvoj obľúbený podnik nie je, pridaj ho a budeš jeho zakladateľom. Páči sa ti KamNaPIVO? Povedz o ňom kamarátom.Čo zlepšiť? Sme zvedaví na tvoj názor.
Uvádzané informácie pochádzajú v prevažnej miere od verejnosti, preto nemôžeme garantovať ich pravdivosť a presnosť. Každý môže údaje aktualizovať.
Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom © Použitie pre iné ako osobné účely je bez povolenia prevádzkovateľa zakázané.
Reklama na portále