Piatok 7.10.2022   oslavuje Eliška zajtra pozýva na pivo Brigita

6977 podnikov 

Pivovar Nymburk zvýšil export do únie

http://www.kamnapivo.sk/webtron/page859sk.html

10. január 2005, 18:30
Štefan Nemlaha
Pivovar Nymburk zvýšil export do únieČeský pivovar Nymburk vlani v medziročnom porovnaní viac ako zdvojnásobil export a hospodáril so ziskom. Riaditeľ podniku Pavel Benák hodnotí rok 2004 po hospodárskej stránke ako priemerný. Pivovar posilnil na tradičných trhoch v Nemecku, rozšíril vývoz aj do ďalších krajín a teraz exportuje do polovice štátov EÚ. Vyrobil podobne ako predvlani necelých 150 000 hektolitrov piva. Pivovar teraz vyváža okolo 15% produkcie. Najväčší odbyt má v Nemecku a Švédsku, rozšíril export do Slovinska a Maďarska. Vyváža aj do ďalších západoeurópskych krajín a dokonca aj do Austrálie.
Ak tu tvoj obľúbený podnik nie je, pridaj ho a budeš jeho zakladateľom. Páči sa ti KamNaPIVO? Povedz o ňom kamarátom.Čo zlepšiť? Sme zvedaví na tvoj názor.
Uvádzané informácie pochádzajú v prevažnej miere od verejnosti, preto nemôžeme garantovať ich pravdivosť a presnosť. Každý môže údaje aktualizovať.
Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom © Použitie pre iné ako osobné účely je bez povolenia prevádzkovateľa zakázané.
Reklama na portále