Sobota 2.3.2024   oslavuje Anežka zajtra pozýva na pivo Bohumil, Bohumila

6984 podnikov 

Budějovický Budvar úspešný v spore o známku

http://www.kamnapivo.sk/webtron/page910sk.html

7. február 2005, 23:10
Štefan Nemlaha
Budějovický Budvar úspešný v spore o známkuPivovar Budějovický Budvar má za sebou ďalší známkoprávny úspech. V krajinách Beneluxu obhájil svoje ochranné známky Budweiser Budvar, Budvar, Budweiser a Budiwoyz. Rozhodol o tom Obchodný súd v Bruseli v dlhoročnom spore s americkým koncernom Anheuser-Busch. Ten sa celé štvrťstoročie snažil dokázať, že Budvar tam tieto značky nepoužíva a mali by preto byť vymazané z registra ochranných známok krajín Beneluxu. Český pivovar ale preukázal opak. Podľa domnienky jeho riaditeľa Jiřího Bočka, právna istota prispeje k ďalšiemu rozvoju obchodu na týchto trhoch.
Ak tu tvoj obľúbený podnik nie je, pridaj ho a budeš jeho zakladateľom. Páči sa ti KamNaPIVO? Povedz o ňom kamarátom.Čo zlepšiť? Sme zvedaví na tvoj názor.
Uvádzané informácie pochádzajú v prevažnej miere od verejnosti, preto nemôžeme garantovať ich pravdivosť a presnosť. Každý môže údaje aktualizovať.
Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom © Použitie pre iné ako osobné účely je bez povolenia prevádzkovateľa zakázané.
Reklama na portále