Sobota 24.2.2024   oslavuje Matej zajtra pozýva na pivo Frederik, Frederika

6984 podnikov 

Američania môžu v Maďarsku predávať Bud

http://www.kamnapivo.sk/webtron/Bud-ma-v-Madarsku-zelenu.html

29. máj 2006, 10:25
Michal Wagner
Američania môžu v Maďarsku predávať BudMaďarský odvolací súd potvrdil, že americká spoločnosť Anheuser-Busch môže v Maďarsku predávať svoje pivo značky Budweiser a vstúpiť tak do konkurenčného boja s českým pivovarom Budějovický Budvar. Česi na značku Budweiser nemajú exkluzívne právo, rozhodol súd.

Budvar argumentoval, že názov je označením miesta pôvodu produktu, podobne ako pri parmezáne alebo šampanskom, ktoré sú chránené Európskou úniou.

Súd však rozhodol, že názvy "Bud" a "Budweiser" neodkazujú na miesto výroby piva, pretože to sa oficiálne volá České Budějovice a slovom "Budweis" sa označuje v nemčine.
Ak tu tvoj obľúbený podnik nie je, pridaj ho a budeš jeho zakladateľom. Páči sa ti KamNaPIVO? Povedz o ňom kamarátom.Čo zlepšiť? Sme zvedaví na tvoj názor.
Uvádzané informácie pochádzajú v prevažnej miere od verejnosti, preto nemôžeme garantovať ich pravdivosť a presnosť. Každý môže údaje aktualizovať.
Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom © Použitie pre iné ako osobné účely je bez povolenia prevádzkovateľa zakázané.
Reklama na portále