Štvrtok 18.7.2024   oslavuje Kamila zajtra pozýva na pivo Dušana

6984 podnikov 

Degustácia De Molen - Hel & Verdoements

http://www.kamnapivo.sk/webtron/degustacia-de-molen-hel-and-verdoemenis.html

11. november 2023, 23:45
bobo
Degustácia De Molen - Hel & Verdoements

Vraj som inšpiroval Petra Orieška aka Keša (bývalého domovariča, ale aj lietajúceho pivovarníka) k ochutnaniu archívných pív, tak on ma na oplátku nevedomky inšpiroval pohľadať niečo od holandského pivovary De Molen... niečo som našiel, ale skoro všetky, tak ako tento Imperial Stout boli "mladé", teda pred odporúčanou dobou spotreby... tento mal byť OK ešte 20 rokov, ...

 

 

  

 

PIVOVAR: Brouwerij De Molen B. V., Doortoch 4, 2411 DS, Bodegraven, Holandsko

NÁZOV: De Molen Hel & Verdoements
TYP PIVA: Imperial Stout, nepaster, nefilter

ALKOHOL: 10%

STUPŇOVITOSŤ: 24°

EBU: 102

EBC: 297

ZLOŽENIE: voda, jačmenné slady - plzeňský, karamelový, čokoládový, pražený a brown, chmele Saaz a Colombus, kvasinky 

BALENIE: 330ml sklo fľaša hnedej farby

DÁTUM PLNENIA: 28. 09. 2018

DÁTUM SPOTREBY:  28. 09. 2043

DÁTUM DEGUSTÁCIE: 11. 11. 2023
TEPLOTA PIVA: 10°C

NÁKUP: drinkshop.sk, TN, SK

CENA: 3.84€

 

 

 

Nuž, dnes bez nejakého dlhšieho popisovania, išlo "na kanál"... prečo?, voňa po zatuchnutom, hnilobnom dreve, akoby zo starej pivnice, zatuchnutá hlina neveštili nič dobré, iste nejaká kávovina sa tu našla. Farba, pena OK. V chuti to bolo obdobné, ako vo vôni, len v "tekutom" stave, nepríjemná zatuchlina, mediciálna, drsná drevnatá chuť, ... takže potvrdená mikrobiologická, bakteriálna infekcia na školiace účely. Čo viac?, nuž po dlhej dobe "13". Fľaša po celý čas uložená v pivnici pri teplotách medzi 10° - 15° počas celého roka. Pre mňa veľké sklamanie, už rozmýšľam ako to bude s ostatnými pivami od De Molenu.

 

Ak tu tvoj obľúbený podnik nie je, pridaj ho a budeš jeho zakladateľom. Páči sa ti KamNaPIVO? Povedz o ňom kamarátom.Čo zlepšiť? Sme zvedaví na tvoj názor.
Uvádzané informácie pochádzajú v prevažnej miere od verejnosti, preto nemôžeme garantovať ich pravdivosť a presnosť. Každý môže údaje aktualizovať.
Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom © Použitie pre iné ako osobné účely je bez povolenia prevádzkovateľa zakázané.
Reklama na portále