Štvrtok 18.7.2024   oslavuje Kamila zajtra pozýva na pivo Dušana

6984 podnikov 

Degustácia Varionica Neon Stout

http://www.kamnapivo.sk/webtron/degustacia-varionica-neon-stout.html

21. jún 2024, 22:25
bobo
Degustácia Varionica Neon Stout

Táto ochutnávka veľmi rýchle skončila, postaral sa o to nie tak často výdaný gushing, ktorý som vôbec nečakal, teda asi nikto, nuž stalo sa a keďže je to taká vynímočná skúsenosť s "komerčným" pivom/stoutom neurobím ani teraz výnimku, takže len krátky popis senzoriky bez bodovania.  

 

 

 

PIVOVAR: Varionica Craft brewery Mrazek d. o. o.,Sajmišna ulica 7, Pisarovina, Chorvátsko
NÁZOV: Neon Stout

TYP PIVA: Stout, filter, nepaster
ALKOHOL: 6.2%

IBU: 28
BALENIE: 500 ml sklo fľaša hnedej farby
ZLOŽENIE: voda, jačmený slad, ovsené vločky, chmeľ, kvasinky
DÁTUM SPOTREBY: 02. 11. 2024 
DÁTUM DEGUSTÁCIE:
 20. 06. 2024
TEPLOTA PIVA: 9°C
NÁKUP: Interspar, Záhreb, HR
CENA: ?€   

 

 

Nuž, základný problém ako som spomenul bol výrazný gushing, samovoľné vypenenie piva z fľaše, vôňa po horkej čokoláde, praženom slade. Tmavohnedá, až smolnatá farba tekutiny, pena hnedastá, tlačila sa tak dlho, že v pohári ostalo asi 2.5dcl, šumivá. V chuti drsnejšia po pripálenom zrne sladu, horká čokoláda, drevnatá chuť, drsná. Bez bodovania.

 

 

 

  

 

 

Ak tu tvoj obľúbený podnik nie je, pridaj ho a budeš jeho zakladateľom. Páči sa ti KamNaPIVO? Povedz o ňom kamarátom.Čo zlepšiť? Sme zvedaví na tvoj názor.
Uvádzané informácie pochádzajú v prevažnej miere od verejnosti, preto nemôžeme garantovať ich pravdivosť a presnosť. Každý môže údaje aktualizovať.
Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom © Použitie pre iné ako osobné účely je bez povolenia prevádzkovateľa zakázané.
Reklama na portále