Streda 24.2.2021   oslavuje Matej zajtra pozýva na pivo Frederik, Frederika

6968 podnikov 

Degustácia Naparbier Pumpkin Tzar

http://www.kamnapivo.sk/webtron/degustacia-naparbier-pumpkin-tzar.html

15. február 2021, 18:05
bobo + adrik
Degustácia Naparbier Pumpkin Tzar

Osobne chilli a iné ostropikantné papričky, korenia,... veľmi nemôžem, teda mám s tým dosť veľký problém, preto sa im vyhýbam, nech sú ako prídavky hoci aj v čokoláde, tradičných ázijských pokrmoch, ale vlastne vo všetkých, pivo nevynímajúc. Hmm, naopak obľubujem pumpkin ale a hlavne imperial stouty. Tak, čo robiť, keď vás zláka taký Pumpkin Imperial Stout zo španielského pivovaru Naparbier do ktorého ešte pridali papričky chilli Habanero? No, zavoláte si na degustáciu "papričkára", v mojom prípade Adrika. Tak som vlastne "zabil tri muchy jednou ranou", koštol som deci nápoja, nevylial som ho a dokonca ulahodil Adrikovi, ktorý mi pomohol popísať Pumpkin Tzar-a :).

 

S pivami tohto pivovaru som sa "stretol" tak niečo pred piatimi rokmi, hodnotenia boli dosť rozdielné, vtedy som sa dostal k trom pivám, jedno v štýle Pale Ale, druhé Hefeweizen a tretie v štýle IPA. Takže som bol zvedavý ako dopadne Pumpkin Tzar. Minipivovar Naparbier bol založený v roku 2009 a je jedným z najuznávanejších španielských výrobcov piva.  

 

 

 

PIVOVAR:  Naparbier, Polígono Talluntxe Calle B nº 41, 31110 Noáin (Navarra), Španielsko 

NÁZOV: Naparbier Pumpkin Tzar

TYP PIVA: Russian Imperial Stout ochutený, Pastry Imperial Stout

ALKOHOL: 11.6%
BALENIE: 330ml sklenená fľaša hnedej farby
ZLOŽENIE: voda, slady plzeňský, , chmele 

DÁTUM SPOTREBY:  17. 01. 2024
DÁTUM DEGUSTÁCIE: 17. 01. 2021
POČET DEGUSTÁTOROV, KTORÍ HODNOTILI: 2
TEPLOTA PIVA: 12°C
NÁKUP: piwne-mosty.pl
CENA: 19.50Zl (4.35 €)

 

 

 

1. Aróma (1 - 10b.) : 9

Výraznejšia vôňa po horkej čokoláde, káve, sladšia po tmavej trstinovej melase, celé to zastrešuje (ako inak :) ) pikantná, ostrejšia aróma Habanera. Mierne zemité,  

2. Farba (1 - 3b.) : 3

Tmavohnedá, nepriehľadná tekutina.
3. Pena (1 - 3b.) : 

Stredne vysoká, až vyššia pena hnedastej farby s dobrou retenciou, stredne hustá, zanecháva mierne stopy.  
4. Chuť (1 - 20b.) : 17.5

Plnšia chuť horkej čokolády, kávoviny, mierne oriešková, keksíková zložka, tmavá trstinová melasa a od začiatku po koniec štipľavá chuť po chilli papričkách, ktorá v závere je intenzita stupňovaná (podľa Adrika je to konečne, to pravé, čo očakáva pri pivách s pridanými papričkami), pre mňa vysoko pálivé, ale treba uznať, že "čokoláda" to uhladzuje. Chýbala mi tu prítomnosť chute tekvice, ktorá sa nejako stratila, jasné, že to má na svedomí chilli :).  

5. Horkosť (1 - 3b.) : 3

Mierna kávovinová, čokoládová horkosť po praženom, čokoládovom slade, tak akurát, že ju cítite.

6. Pocit v ústach (1 - 3b.) : 3

Stredne plné telo, nižšie nasýtené, lepkavé s výrazným pálivým profilom, mierne alkoholovo hrejivé, v podstate pocitovo podporuje už celkom silný pálivý pocit, Adrik je spokojný, ak by som dal ja fľašu, som na ARO :).

7. Celkový dojem (1 - 8b.) : 7 

Myslím si, že je to veľmi dobre pripravený RIS s presne stanoveným účelom vyhubiť padavky :), ... vážnejšie, všeobecne z popisu by mohlo vyplynúť, že sa jedná o nápoj pre presne určenú skupinu pôžitkárov, piteľnosť je stredná, technicky niet čo vytknúť. Nie je to pre každého, ale práve o tom to je, neriešim, že tento RIS nemôžem piť, ale ako sa prejavuje, a myslím si, že je to fajn pitivo. 

HODNOTENIE: 45.5 - 91 - 9.1/10 

Ak tu tvoj obľúbený podnik nie je, pridaj ho a budeš jeho zakladateľom. Páči sa ti KamNaPIVO? Povedz o ňom kamarátom.Čo zlepšiť? Sme zvedaví na tvoj názor.
Uvádzané informácie pochádzajú v prevažnej miere od verejnosti, preto nemôžeme garantovať ich pravdivosť a presnosť. Každý môže údaje aktualizovať.
Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom © Použitie pre iné ako osobné účely je bez povolenia prevádzkovateľa zakázané.
Reklama na portále