Nedeľa 17.1.2021   oslavuje Nataša zajtra pozýva na pivo Bohdana

6968 podnikov 

Degustácia New Belgium Citradelic Tangerine IPA

http://www.kamnapivo.sk/webtron/degustacia-new-belgium-citradelic-tangerine-ipa.html

7. január 2021, 07:10
bobo
Degustácia New Belgium Citradelic Tangerine IPA

Po dlhééééj dobe som sa dostal k pár pivkám/ejlom z amerického pivovaru New Belgium, aj som sa na ne tešil, pred pár rokmi mi celkom chutili, resp. veľmi chutili. Nebudem rozoberať tému, že už nie sú nezávislý pivovar (dostali sa do portfólia mega pivovarníckej skupiny Lion Co. Kirin Holdings), budem sa venovať skôr ejlu samotnému.  

 

 

PIVOVAR: New Belgium Brewing Company, 500 Linden St, Fort Collins, Colorado, USA

NÁZOV: Citradelic Tangerine IPA
TYP PIVA: IPA, American IPA
ALKOHOL: 6%
STUPŇOVITOSŤ: ?°
BALENIE: 355ml alu plechovka
ZLOŽENIE: voda, jačmenný slad, vraj 10 druhov chmeľu (zistil som Citra, Mandarina Bavaria, Azzaca, Galaxy ...), mandarínková kôra, kvasinky
DÁTUM SPOTREBY: 07. 02. 2021 
DÁTUM DEGUSTÁCIE: 05. 01. 2021
POČET DEGUSTÁTOROV, KTORÍ HODNOTILI: 1
TEPLOTA PIVA: 9°C
NÁKUP: americanbeer
CENA: 59Kč (2.26€)

 

 

 

1. Aróma (1 - 10b.) : 6

Už nie je tak svieža, ako by som si predstavoval (čo prikladám veku), ale ešte vcelku príjemná po kôre citrusov, mierna stopa po oxidácii. 

2. Farba (1 - 3b.) : 3

Svetlozlatistá farba tekutiny, ktorá je veľmi jemne zahmlená.
3. Pena (1 - 3b.) : 

Stredne vysoká pena špinavobielej farby s dobrou retenciou, nie veľmi hustá, zanecháva čipku.  
4. Chuť (1 - 20b.) : 14

V základe je stredne sladové s chuťou po kôre mandarínky, mandarínkového džemu, náznaky medu, začína sa prejavovať aj oxidácia, mierne metalická stopa.

5. Horkosť (1 - 3b.) : 2

Stredná, až nižšia chmeľová horkosť, prejavuje sa skôr kôra mandarínky a mierne trávnatá, trpkejšia stopa.

6. Pocit v ústach (1 - 3b.) : 2.5

Stredne plné až ľahšie telo, nižšie nasýtené, hladké, mazlavé, s jemnou pikantnosťou po kôre, výraznejší sladší  záver.

7. Celkový dojem (1 - 8b.) : 5.5 

Iste som očakával riadnu dávku chmeľovej vône, nekonalo sa, nie je to vôbec zlá AIPA, už len pred zenitom ako takej piteľnosti, najlepšie už má za sebou. Po prvom hodnotení som sa dostal na 7.9/10, ale po prehodnotení chýb, ktoré boli som to upravil na ešte milostných 7.2/10, škoda toho ejlu :(.

HODNOTENIE: 36 - 72 - 7.2/10  

 

Poznámka: na jednej strane beriem, a kvitujem, že sa viem dostať aj k produkcii amerických nezávislých, remeselných, ba aj "tvrdo veľkokapacitných" pivovarov, balík som objednával 12. 12. 2020, prevzal niekedy o týždeň neskôr, ale približne dva mesiace pred ukončením doporučenej doby konzumácie sa na tomto pive okrem možných iných faktorov, prejavil čas, teda v neprospech tohto piva. Budem musieť asi zvoliť na americké "ipoidné ejly" iného dodávateľa a prípadne vyžadovať zverejnenie DDS.  Chyby idú na vrub importéra.

Ak tu tvoj obľúbený podnik nie je, pridaj ho a budeš jeho zakladateľom. Páči sa ti KamNaPIVO? Povedz o ňom kamarátom.Čo zlepšiť? Sme zvedaví na tvoj názor.
Uvádzané informácie pochádzajú v prevažnej miere od verejnosti, preto nemôžeme garantovať ich pravdivosť a presnosť. Každý môže údaje aktualizovať.
Obsah týchto stránok je chránený autorským zákonom © Použitie pre iné ako osobné účely je bez povolenia prevádzkovateľa zakázané.
Reklama na portále